Dziecięce stroje z bajek czy stroje zwierzątek mogą zaczarować każdą imprezę. Czy warto je kupić, uszyć czy wynająć? Sprawdź!

Przyjęcia karnawałowe, ale również urodziny, imieniny czy Dzień Dziecka – to tylko wybrane okazje, podczas których mogą sprawdzić się stroje z bajek dla dzieci. Jak zapewnić swojej pociesze wyjątkowy wygląd? Do dyspozycji jest obecnie kilka rozwiązań.

 

  1. Zakupienie stroju dla dziecka

Pierwsza i także najczęściej wybierana opcja to zakupienie stroju dla dziecka. W sklepach można znaleźć rozmaite stroje z bajek, stroje zwierzątek, stroje pracowników określonych zawodów, dlatego każdy maluch może wypatrzeć wśród nich coś w swoim guście.

 

Zakupienie stroju nie jest związane z bardzo wysokim wydatkiem. Można kupić je już w cenie poniżej 50 złotych, natomiast stroje wyższej jakości, lepiej dopracowane, z akcesoriami, na przykład biżuterią, atrybutami postaci to już wydatek ponad 100 złotych. Warto jednak pamiętać o tym, że strój można także odsprzedać, co pozwala na odzyskanie części poniesionych kosztów.

 

Szeroka gama strojów dziecięcych czeka w sklepach internetowych i to właśnie tam kupowane są one najczęściej. Można zamawiać je w sklepach specjalizujących się w sprzedaży wyposażenia na przyjęcia, a także za pośrednictwem serwisów aukcyjnych, a nawet w niektórych sklepach odzieżowych.

 

  1. Uszycie stroju dziecięcego

Druga opcja to przygotowanie stroju we własnym zakresie albo zlecenie jego uszycia w zakładzie krawieckim.

 

Aby stworzyć stroje z bajek oraz stroje innych postaci, konieczne jest zakupienie materiałów oraz posiadanie projektu stroju. Obecnie w sieci można znaleźć wiele poradników, jak samodzielnie i krok po kroku uszyć strój dziecięcy, dlatego taka propozycja sprawdzi się także w przypadku osób bez większego doświadczenia.

 

Strój można także zlecić do uszycia w zakładzie, jednak w tym przypadku trzeba będzie liczyć się już z wyższym wydatkiem. Zwykle bardziej opłaca się wtedy zakupienie stroju gotowego.

 

  1. Wynajęcie stroju dla dziecka

Trzecia propozycja to wynajem stroju. Jest ona najtańsza z wszystkich powyższych, a także najbardziej ekologiczna, ponieważ po wykorzystaniu strój znów może być używany przez inne osoby.

 

Wypożyczeni stroju dziecięcego jest możliwe w wielu punktach, jednak są one dostępne głównie w dużych miastach, co ogranicza zastosowanie takiego rozwiązania. Niektóre wypożyczalnie oferują usługi na odległość – wtedy strój dowożony jest za pośrednictwem firmy kurierskiej.

 

Duże znaczenie ma wybór dobrej wypożyczalni oferującej nowoczesne i modne stroje z bajek i inne stroje dziecięce wysokiej jakości.