Meble góralskie charakteryzują się wyjątkowym wzornictwem. Nic dziwnego, że mają one wielu fanów nie tylko na Podhalu. Gdzie je kupić?

Każdy, kto miał okazję odwiedzić starą chatę góralską, mógł zobaczy w niej charakterystyczne meble góralskie drewpus.pl. To meble drewniane, wyróżniające się unikatowymi zdobieniami wpisującymi się w styl określany często jako góralski czy zakopiański.

 

Wyjątkowy wygląd tego typu mebli podoba się jednak nie tylko osobom mieszkającym na Podhalu. Gdzie zatem można je kupić? Sprawdź, jak zamówić oryginalne meble góralskie, także wykonane na indywidualne zamówienie.

 

Czym wyróżniają się tradycyjne meble góralskie?

Tradycyjne meble góralskie powstają z drewna. Do ich wykonania najczęściej stosowane jest drewno z drzew iglastych, na przykład sosnowe, świerkowe, ale niekiedy także bukowe czy dębowe, które jest znacznie cięższe i twardsze.

 

Drewniane meble góralskie są wykańczane jedynie za pomocą olejów lub lakierów, dlatego prezentują naturalny wygląd drewna. Przyciągają uwagę także swoimi niebanalnymi zdobieniami, na przykład z motywami roślinnymi, tradycyjnymi parzenicami, serduszkami, co nadaje im rustykalny urok.

 

Ponadto meble góralskie wyróżniają się zastosowaniem czarnych lub ciemnych okuć, które często również mają dekoracyjne kształty.

 

Rodzaje mebli góralskich

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje mebli góralskich do wyboru, dlatego za ich pomocą można umeblować praktycznie każde pomieszczenie.

 

Wśród dostępnych wariantów mebli góralskich znajdują się poniższe:

  • meble kuchenne
  • stoły i ławy
  • krzesła
  • ramy łóżek
  • komody
  • witryny
  • szafki
  • szafy

 

Powyższe meble góralskie można kupić także w wielu wzorach i wymiarach, dzięki czemu można dostosować je do swojego pomysłu na wnętrze.

 

Gdzie kupić tradycyjne meble góralskie?

W produkcji tradycyjnych mebli góralskich specjalizują się przede wszystkim firmy działające na terenie Podhala. Mogą one zaoferować swoim klientom szeroką gamę gotowych modeli mebli lub też wykonać je na indywidualne zamówienie.

 

Najczęściej na wymiar realizowane są kuchnie w stylu góralskim, które mogą być dopasowane do każdego pomieszczenia. Uzupełniane są one również z użyciem nowoczesnych sprzętów AGD do zabudowy oraz mogą być wyposażone w dodatkowe elementy poprawiające komfort ich użytkowania, na przykład wysuwane kosze, systemy samodzielnego domykania szuflad.

 

Więcej informacji dotyczących mebli góralskich na zamówienie oraz gotowych do zakupu można znaleźć już teraz online. Obecnie meble góralskie można także zamawiać za pośrednictwem internetu.