Jaki musi być smartfon dla nastolatka? To chyba jasne — przede wszystkim modny i zgodny z najnowszymi trendami. Nie zawsze łatwo za nimi nadążyć, jednak na szczęście wśród telefonów komórkowych królują zwykle te cechujące się po prostu dobrą jakością. Atrakcyjnym dodatkiem jest nowoczesny design czy ciekawe gadżety. Zobacz, jakie smartfony młodzieżowe są na topie!

Smartfon dla miłośników zdjęć i mediów społecznościowych

Nikt nie zna się na mediach społecznościowych tak jak nastolatki. Nikt też (poza profesjonalnym fotografem) nie wykonuje prawdopodobnie na co dzień tylu zdjęć co one. Poza kultowym selfie fotografuje się również jedzenie, ubrania, nowe gadżety oraz — przede wszystkim — chwile spędzane w modny sposób razem z przyjaciółmi. Nic więc dziwnego, że każdy nastolatek marzy o smartfonie, który wykona świetne jakościowo fotki i ułatwi dzielenie się nimi ze światem.

Ciekawą propozycją w tym zakresie jest np. modny samsung galaxy s9 z zaawansowanym aparatem — to prawdziwa gratka dla tych, którym zależy na najlepszej jakości zdjęciach. Poszukując telefonu dla młodych miłośników fotografii, wybieraj modele z podwójną przesłoną, optyczną stabilizacją obrazu, czy też technologią pozwalającą na robienie świetnych zdjęć w nocy.

Dla nastolatków emocje i dzielenie się nimi ze swoimi przyjaciółmi czy większym gronem znajomych to niezwykle ważna sprawa. Dlatego prawdziwą radość sprawi im smartfon umożliwiający tworzenie trójwymiarowych awatarów — naklejek Emoji AR. Dzięki nim mogą z własnego zdjęcia stworzyć wyjątkowe naklejki, obrazujące ich bieżące emocje, a następnie podzielić się nimi z innymi.

Apple iPhone — dlaczego nastolatki go uwielbiają?

Popularne iPhony marki Apple od kilku lat są dla nastolatków synonimem modnego telefonu i obiektem pożądania. Oczywiście najlepiej widziane są najnowsze modele tych urządzeń. Z czego wynika ten fenomen?

Z pewnością młodzież docenia wyjątkowy design tych smartfonów — nowoczesny, minimalistyczny i elegancki. Minusem jest niewątpliwie wysoka cena, problematyczna zwłaszcza dla nastolatków, które nowy telefon chcą kupić za własne pieniądze. Trzeba jednak uczciwie przyznać, ze telefony Apple rzeczywiście reprezentują wysoki poziom. Smartfony najnowszej generacji wyróżniają się wytrzymałą szklaną obudową oraz ramą z odpornego na zniszczenia aluminium. Uwagę zwraca świetnej jakości ekran, aparat o imponujących parametrach czy satysfakcjonująca wydajność.

Smartfon multimedialny i z gadżetami

Świat nastolatków jest niezwykle intensywny i pełen przeżyć, a w rozładowaniu emocji pomaga m.in. słuchanie muzyki czy granie w różnego rodzaju gry. Młodzieży trudno wyobrazić sobie dzień bez takich rozrywek, dlatego smartfon nastolatka musi być przystosowany do odtwarzania multimediów.

Dobre parametry, pozwalające na swobodne korzystanie z multimediów, oferuje np. Huawei P9 Lite, dostępny do tego w stosunkowo niskiej cenie. 8-rdzeniowy procesor, wydajna bateria z systemem optymalizującym jej zużycie, doskonała jakość dźwięku czy rozdzielczość Full HD to zalety, które doceni każdy nastolatek. Dodatkowym gadżetem jest czytnik linii papilarnych; uwagę przyciąga też designerska obudowa.