Przygotowanie mebli na wymiar to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla mieszkań, które nie do końca są ustawne. Dzięki takim meblom można wykorzystać każdy cm kwadratowy takiego mieszkania i ogólnie lepiej zadbać o przestrzeń. Wśród najczęściej wykonywanych na zamówienie mebli znajdują się bez wątpienia szary wnękowe przygotowywane na wymiar, które można umieścić newralgicznych miejscach w mieszkaniu.

Szafy na wymiar

Przygotowywaniem szaf wnękowych na wymiar zajmuje się bardzo wiele firm produkujących meble. Wynika to przede wszystkim z dużego zainteresowania takimi szafami. To sprawia, że produkuje je tak wiele zakładów. Szafy wnękowe na wymiar mogą być wykonane zgodnie z życzeniem klienta z różnych materiałów. Najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem wydają się być szafy z drewna, które jednak mogą dość dużo kosztować. Dlatego alternatywą mogą być również szafy wykonywane z płyty pokrytej drewnopodobnym laminatem. Jeśli będzie to materiał z wyższej półki również będzie prezentował się doskonale, będzie trwały i estetyczny.

Zalety szaf wnękowych na wymiar

Przed decyzją o zamówieniu szafy wnękowej na wymiar każdy stara się rozważać za i przeciw takiego rozwiązania. Pośród zalet takich szaf musimy wymienić między innymi ich wyjątkową praktyczność w małych mieszkaniach. Jeśli lokum jest niewielkie i posiada wnęki warto je zagospodarować właśnie przygotowując odpowiednio dopasowaną szafę. Gdy do wykonania szafy wybierzemy dobrą firmę możemy oczekiwać, że idealnie wpasowana we wnękę szafa będzie prezentować się doskonale i dzięki niej lepiej zagospodarowane będzie mieszkanie. Szafy wnękowe na wymiar mają również taką zaletę, że samodzielnie możemy decydować o ich kształcie i zagospodarowaniu wewnątrz co przy szafach produkowanych masowo nie jest możliwe.

Wady szaf wnękowych

Podobnie jak wszystkie inne rozwiązania również szafy wnękowe poza zaletami mają swoje wady. Główną będzie koszt przygotowania takiej szafy. Ze względu na to, że wykonuje się je na wymiar cena rośnie w stosunku do masowo produkowanych szaf. Wykonanie szafy na wymiar wymaga więcej pracy i ustawienia maszyn konkretnie pod taką szafę co generuje dodatkowe koszty. Minusem takich szaf jest fakt, że muszą one być dopasowane do wnęki, w której się znajdą co sprawia, że rozmiar i możliwość zagospodarowania wnętrza szafy zmniejsza się pod kątem wnęki.

Szafy wnękowe na wymiar – o czym pamiętać?

Decydując się na przygotowanie szafy wnękowej na wymiar musimy pamiętać, że powinna zostać idealnie dopasowana do konkretnego wnętrza. Dlatego do wszelkich pomiarów należy zaprosić osobę, która będzie szafę wykonywać. Nawet najmniejsze błędy mogą bowiem prowadzić do niedokładności, które sprawią, że szafa w ogóle nie będzie pasować do wnęki, bądź w najlepszym wypadku nie będzie wyglądać estetycznie. Samodzielne pomiary najczęściej będą prowadzić właśnie do takich błędów, dlatego należy z nich rezygnować.

Więcej na temat szaf na wymiar dowiesz się na bbmeble.pl – szafy wnękowe m.in. takich marek jak Astin i Raumplus.